با سلام


حمله وسیع یک 'باج‌افزار ' به کامپیوترهای نهادهای چندین کشور دنیا، فعالیت این موسسات را به حال تعلیق درآورد. باج‌افزار به نوعی از بدافزار گفته می‌شود که در آن هکر از قربانی حمله تقاضای باج می‌کند.

در حمله گسترده ای که شروع شده هکر زمانی برای پرداخت باج می دهد و کل اطلاعات قفل شده است و قابل دستیابی نیست، باج‌افزار شناخته شده WannaCry کامپیوترها را قفل می‌کند، مانع از دسترسی به اطلاعات می‌شود و با نمایش پیامی روی صفحه کامپیوتر درخواست پول اینترنتی (بیتکوین) می‌کند.

نهادهای مختلف در کشورهایی از جمله آمریکا، بریتانیا، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، روسیه، اوکراین، تایوان و ویتنام چنین حمله‌ای را گزارش کرده‌اند اما هنوز روشن نیست آیا این حملات یکپارچه و هماهنگ بوده یا نه.

لطفا نسبت به بروز رسانی سیستم عامل ویندوز سرور خود سریعا اقدام کنید ( پس از انجام اپدیت از عدم از بین رفتن اکتویویشن ویندوز خود حتما اطمینان حاصل فرمایید ) 

پورت 445 را سریعا" مسدود نمایید.

همچنین توصیه می گردد ضد ویروس مناسب به صورت بروز شده نصب گردد:

 https://antivirus.comodo.comدر صورت هک سرور های مجازی و از بین رفتن اطلاعات سرور شما مسئولیتی بر عهده شرکت آبتین سرور نمی باشد سرور های دارای کرنتل اختصاصی و جداگانه می باشند و هر کاربر مسئول حفظ امنیت سرور مجازی خود می باشد.Tuesday, May 23, 2017

« برگشت